معرفی یازده ابزار برای ساده کردن فرآیند تولید محتوا

راهنمای چند ابزار برای ساده کردن فرآیند تولید محتوا

امروزه برای اینکه بتوانید مخاطبین خود را با کسب و کاران همراه کنید، نیاز به استفاده از روش های بازاریابی آنلاین موثر دارید. یکی از این روش ها ایجاد محتواهای متنوع و انتشار آن ها در رسانه های اجتماعی و سایر کانال های اینترنتی است. تولید محتوای متنی و ویدیویی جذاب و خلاقانه نرخ تعامل کاربر با بستر اینترنتی که در آن فعالیت می کنید، را افزایش می دهد. از این رو در این مقاله چند ابزار برای ساده کردن فرآیند تولید محتوا را معرفی کرده ایم.

محتوا انواع گوناگونی دارد و برای تولید هر کدام به ابزارهای مخصوص آن نوع محتوا نیاز است. برخی از این ابزارها برای تولید محتوا در سایت هستند و برخی دیگر نیز برای استفاده در گوشی مناسب هستند. در این بین آشنایی با نحوه کارکرد وبسایت ها و موبایل در تولید محتوا نیز به شما کمک می کند که بستر خود را برای انجام این کار انتخاب کنید.برای آشنایی با این ابزارها در ادامه با ما همراه باشید.

آشنایی با چند ابزار برای ساده کردن فرآیند تولید محتوا

در این مقاله برخی از ابزارهایی که به شما در تولید محتواهای متنی و ویدیویی یاری می رسانند را مطرح کرده ایم. با استفاده از این ابزارها و راحت تر شدن فرآیند تولید محتوا، این امر برایتان جذاب و لذت بخش خواهد شد. علاوه بر این تولید محتوای باکیفت با پلتفرم های موجود در جذب کاربر به شما کمک می کند.

محتوای تعاملی با ابزار Thinglink

امروزه دیگر ارائه مقالات و پست های متنی حتی اگر متفکرانه و زیبا نوشته شده باشند، برای جذب مخاطب کافی نیستند. در محتوای شما باید از رسانه های مختلفی استفاده شود. این امر مخاطب را با نوشته شما درگیر می کند و مدت زمان بیشتری او را در صفحه شما نگه می دارد.

ابزار Thinglink یکی از ابزارهای پرکاربرد آنلاین است که محتوای چندرسانه ای تعاملی ایجاد می کند. تولید محتوای تعاملی نرخ تعامل مخاطب به برند شما را افزایش می دهد. این نرم افزار امکان اضافه کردن متن و تصاویر را ایجاد می کند. با استفاده از Thinglink حتی ویدیوهای خود را نیز با حاشیه هایی که شامل متن، تصویر، اینفوگرافیک، صدا یا ویدیو هستند، می سازید.  

همچنین با استفاده از این ابزار تولید محتوا امکان اشتراک گذاری محتوای تولید شده در شبکه های اجتماعی وجود دارد. ترافیک حاصل از شبکه های اجتماعی، ترافیک سایت و لیدهای فروش را افزایش می دهد.

thinglink ابزار برای ساده کردن فرآیند تولید محتوا

آنالیز محتوا با ابزار BuzzSumo

امروزه افراد فعال در اینترنت برای تولید محتوای باکیفیت تر با یکدیگر در رقابت هستند. یکی از ابزارهایی که امکانات آماری دقیقی را برای تولید محتوا در اختیار شما قرار می دهد، ابزار آنالیز محتوای BuzzSumo است. استفاده از این وبسایت 30 روز اول رایگان است و برای دسترسی به همه ویژگی های این ابزار باید پول پرداخت کنید.

به طور کلی تجزیه و تحلیل محتوا به شما این امکان را می دهد که با دقت روی محتوای خود کار کنید. این امر باعث می شود که لایک ها، اشتراک گذاری ها و تعاملات محتوای شما بالا برود. همچنین با تجزیه و تحلیل گزارش های ارائه شده توسط این ابزار میزان تاثیرگذاری هر محتوا را می سنجید و براساس این نتایج برای آینده برنامه ریزی می کنید.

این وبسایت به صورت یک بانک اطلاعاتی است که حدود 8 میلیارد مقاله در خود جای داده است. از این رو با صرف وقت کمی در این وبسایت ایده ها و موضوعات خوبی را به دست می آورید. همچنین این ابزار امکان اشتراک گذاری محتویات را براساس زمان بندی انتشار از پیش تعیین شده به کاربر می دهد.

ساده کردن فرآیند تولید محتوا با ابزار Hubspot

Hubspot Blog Ideas Generator ابزاری است که بسیاری از کسانی که در زمینه تولید محتوا فعالیت دارند، از آن استفاده می کنند. این پلتفرم یک ابزار برای ساده کردن فرآیند تولید محتوای متنی و ویدیویی جذاب محسوب می شود.  

اگر برای نوشتن محتوا به دنبال ایده ای جدید هستید، Hubspot با ارائه دنیایی از ایده ها و محتواهای جذاب شما را در این مسیر یاری می کند. در این ابزار در هر زمینه ای که جستجو کنید، موضوعات مختلفی برای استفاده شما وجود دارد.

ایجاد و ساخت ویدیو با ابزار RendrFX

RendrFX ابزاری مناسب برای ایجاد ویدیو برای وبسایت ها، رسانه های اجتماعی و سایر اهداف بازاریابی به شمار می رود. استفاده از این ابزار برای ساده کردن فرآیند تولید محتوا رایگان است.

ایجاد ویدیو با استفاده از این نرم افزار بسیار آسان است. تنها کافی است که محتوای خود را (فیلم، تصویر، صدا، متن، رنگ و گرافیک ) را به این پلتفرم اضافه کرده و از قالب های متحرک گرافیکی حرفه ای آن استفاده کنید. در بانک اطلاعاتی RendrFX بیش از 350 قالب متنوع برای انتخاب شما وجود دارد. همچنین به مجموعه ای بیش از نیم میلیون فایل رسانه ای شامل فیلم ها، عکس ها، گرافیک و صدا نیز دسترسی دارید.

از RendrFX برای تولید انواع ویدیو شامل تبلیغات ویدیویی، طراحی لوگوی متحرک، فیلم های رسانه های اجتماعی، نمایش اسلاید با موسیقی و صدا و سایر موارد استفاده می شود.

RendrFX ابزار برای ساده کردن فرآیند تولید محتوا

ساده سازی تولید محتوا با ابزار Animo

Animo نیز یک ابزار برای ساده کردن فرآیند تولید محتوای فوق العاده کاربردی محسوب می شود. این نرم افزار برای استفاده افرادی با شغل های مختلف، عکاسان و کاربران معمولی که می خواهند ویدیوهای زیبایی ایجاد کنند، بسیار مناسب است.

به راحتی رسانه موردنظر خود را به این ابزار برای ساده کردن فرآیند تولید محتوا اضافه کنید و صدای موردنظ خود را روی آن قرار دهید. لازم به ذکر است که در این ابزار پیشنهادات زیادی برای قالب های آماده وجود ندارد. شما همچنین کنترل کاملی بر نحوه بهینه سازی متن ویدیوهای خود و امکان ایجاد کلاژهای ویدیویی جذاب دارید. 

ترجمه با ابزار clearVoice

این ابزار برای تولید محتوای متنی خاص و عالی در وبلاگ استفاده می شود. clearVoice امکانات زیادی را در اختیار مخاطبان خود قرار می دهد و راهکاری مناسب برای تولید محتوای مقالات شما است. همچنین این ابزار ایده های جدیدی را در مورد زمینه کاری شما ارائه می دهد. با یافتن مترجم های عالی در این ابزار محتوای با کیفیت بالایی را تولید می کنید. استفاده از این ابزار تولید محتوا به رشد سریع تر وبسایت شما کمک می کند.

فضای نگارشی جذاب با ابزار ZenPen

این ابزار یک برنامه نوشتاری آنلاین است که محیطی مناسب را برای نگارش شما فراهم می سازد. هیچ گونه عوامل حواس پرتی مانند تبلیغات در این ویرایشگر نمایش داده نمی شود و به راحتی ایده های خود را به رشته تحریر در می آورید.

این برنامه به شما این امکان را می دهد که تمام ویرایش های لازم را انجام دهید و محتوای نوشته شده را پس از اتمام نوشتن ذخیره و در شبکه های اجتماعی مختلف منتشر کنید.

بازاریابی محتوایی با ابزار Semrush

Semrush پلتفرمی برای مدیریت و بازاریابی محتوایی است. این ابزار به کسب و کارهای مختلف کمک می کنند که کیفیت فعالیت های آنلاین خود را در تمامی رسانه های اینترنتی بهینه سازند. این سایت منبع غنی از داده و اطلاعات است. از این داده ها بیش از 5000000 بازاریاب و حدود 1000 رسانه استفاده می کنند. وجود بیش از 140 ابزار در این سایت باعث می شود که تمامی موارد موردنیاز برای بازاریابی آنلاین فراهم باشد.

ساخت آنلاین انیمیشن با ابزار Biteable

این ابزار یک سازنده ویدیوهای انیمیشن آنلاین به شمار می رود که برای استفاده مبتدیان نیز مفید است. زیرا کار با این ابزار برای ساده کردن فرآیند تولید محتوا لذت بخش است. برای شروع فعالیت در این پلتفرم از یکی از قالب های آماده یا صدها استایل مختلفی که برای انیمیش های متحرک، عکس ها یا ویدیوهای تبلیغاتی آنلاین وجود دارد، استفاده کنید.

همچنین امکان اضافه کردن محتوای دلخواه مانند متن، عکس، رنگ و صدا به ویدیو وجود دارد. در این ابزار مجموعه ای از کلیپ های موسیقی نیز ارائه شده است که از آن ها برای ارتقای ویدیوی خود استفاه کنید.

با Biteable انواع ویدیو مانند فیلم های اینفوگرافیک، لوگوهای انیمیشنی، اسلایدهای نمایشی، ویدیوهای تبلیغاتی برای کسب و کارها و موارد دیگر تولید می شود.

استراتژی با ابزار Contently

برای داشتن بازاریابی محتوایی موفق باید استراتژی مناسبی برای جذب مخاطب داشت. همچنین فراهم سازی بستر بازاریابی خوب که کار تولید محتوا را آسان تر کند، نیز بسیار مهم است. انتخاب شیوه تولید محتوای داستان نویسی ( داستان هایی که مردم به آن ها اهمیت می دهند) نیز از جلمه موارد مهم در امر نوشتن محتوای جذاب و مفید محسوب می شود. ابزار Contently به بازاریابان محتوایی کمک می کند که این سه مورد را به خوبی رعایت کنند و محتواهایی منحصر به فرد و زیبا بنویسند.

کلام آخر

محتوا انواع گوناگونی دارد که در بسترهای مختلفی مانند سایت و رسانه های اجتماعی نشان داده می شوند. برای تولید محتوایی جذاب که برای کاربر نیز مفید باشد، نیاز به ابزاری است. در این مقاله تعدادی ابزار برای ساده کردن فرآیند تولید محتوا را به شما معرفی کرده ایم. این ابزارها در تولید محتوای خلاقانه و کاربردی کمک می کند.

موفق و پیروز باشید.

میتونی برای مشاهده ویدیوهای آموزشی روزانه به پیج اینستاگرام یا کانال تلگرام نیترو وردپرس سر بزنی!

تیم تولید محتوا
ما در تیم تولید محتوای نیترو وردپرس در تلاش هستیم تا بهترین مقالات آموزشی در زمینه وردپرس و طراحی تا مدیریت وبسایت را برای شما فراهم کنیم.

نظر شما در این باره چیست؟

0 نظر در مورد معرفی یازده ابزار برای ساده کردن فرآیند تولید محتوا

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.