نحوه تبلیغات در گوگل با Google ads

در این مقاله می‌خواهیم در رابطه با نحوه تبلیغات در گوگل توضیح دهیم.

امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی از فاکتورهای مهم موفقیت، تبلیغات مؤثر و هدفمند است. از روش‌های مؤثر تبلیغات در دنیای اینترنت، افزودن آگهی در گوگل ادورز است. گوگل به‌عنوان یکی از محیط‌های جستجوی مورد استفاده در کل دنیا است. بنابراین رفتن به اولین صفحه گوگل از مؤثرترین روش‌های تبلیغات در گوگل ادورز است. در این مطلب به نحوه تبلیغات در گوگل اشاره ‌شده است. گوگل ادورز به ‌صرفه‌ترین و سریع‌ترین روش برای افزایش درآمد در کسب‌ و کار است.

در زمان قدیم مردم تبلیغات خود را در آگهی‌های روزنامه، تلویزیون و بنرهای تبلیغاتی و غیره انجام می‌دادند، که هزینه بسیار زیادی را برای فرد تبلیغ‌کننده داشت. درست است که تبلیغات شما به دست افراد بسیاری می‌رسد و بیشتر در چشم است اما بسیاری از مردمی که آن تبلیغ را می‌بینند، معلوم نیست که از سرویس شما بخواهند استفاده نمایند. بنابراین بازگشت هزینه شما به‌ اندازه‌ی هزینه‌ای که برای تبلیغات انجام داده‌اید نخواهد بود.

تبلیغات جدید و امروزی از طریق شبکه‌های مجازی و شبکه گسترده اینترنت انجام می‌شود. یکی از جدیدترین روش تبلیغات، از طریق گوگل انجام می‌شود، که به‌عنوان هدفمندترین تبلیغات و مؤثرترین تبلیغات به شمار می‌رود. تبلیغات شما به چشم افرادی می‌رسد که به‌دنبال آن محصول خاص هستند.

گوگل ادورز چیست؟

گوگل ادورز سیستم تبلیغاتی در گوگل است، که دارای یک اکوسیستم است و از سه بخش اصلی زیر تشکیل شده‌ است:

کاربران: کاربران در شبکه‌های اینترنت به گشت‌ و گذار مشغول هستند و با تبلیغات شما مواجه می‌شوند.

کسب‌ و کارها: این افراد به دنبال نحوه تبلیغات در گوگل هستند و  می‌خواهند کسب و کار خودشان را به تبلیغ کشیده و به مشتریان نشان دهند.

رسانه‌های اینترنتی: این رسانه‌ها شامل اپلیکیشن‌ها و وب‌ سایت‌هایی است که در تلاش هستند تا کسب‌ و کار بقیه افراد را به نمایش کاربران گذاشته و از این راه به درآمد زایی برسند.

نحوه تبلیغات در گوگل و Google ads
نحوه تبلیغات در گوگل و Google ads

نحوه تبلیغات در گوگل ادورز

هنگامی‌که عبارت یا کلمه‌ای را در گوگل جستجو می‌نمایید، در هر صفحه از گوگل ده نتیجه و وب‌ سایت به شما نشان داده می‌شود. آیا می‌دانید که نحوه رتبه‌بندی این صفحات به چه صورت است؟ در ادامه این مطلب به بررسی این ‌موضوع پرداخته شده است.

بهینه‌سازی وب ‌سایت و یا سئو وب ‌سایت، معیاری است که صفحه وب‌ سایت شما را رتبه‌بندی می‌کند. سئو فعالیتی است که ساختار وب ‌سایت، محتوی، عکس‌ها و دیگر موارد وب‌ سایت را بهینه‌سازی می‌کند. این کار براساس قوانین تعیین‌شده در گوگل و قوانین کلمه کلیدی و عبارات سرچ شده که مرتبط با موضوع هستند، انجام می‌شود. هرچه ساختار و محتوای وب‌ سایت بهتر انجام‌ شده باشد، در نتایج گوگل بهتر نمایش داده می‌شود.

نحوه و مراحل تبلیغات در گوگل ادورز پیچیده نیست و کافی است به این لینک بروید. توجه کنید که فیلتر شکن شما روشن باشد چراکه گوگل ایران را تحریم کرده است.

پنل google ads و ایجاد کمپین تبلیغاتی
پنل google ads و ایجاد کمپین تبلیغاتی

و بعد از وارد شدن به حساب کاربری خود کمپین خودتان را ایجاد کنید و با پرداخت هزینه دلاری آن را نمایش بدهید. در ادامه با گوگل ادورز بیشتر آشنا میشویم و معیارها و نکات مهم تبلیغات در آن را توضیح می‌دهیم.

اهمیت تبلیغ در گوگل ادورز

تبلیغات در گوگل ادورز به این صورت است که تبلیغات و وب سایت شما به نمایش افرادی قرار خواهد گرفت، که به ‌دنبال محصول و خدمات شما هستند. یکی دیگر از روش‌های تبلیغات، تبلیغات در شبکه اینستاگرام است، اما این تبلیغات در این شبکه نیز همانند تبلیغات در تلویزیون و یا بنر‌ها است. محصولات شما به طیف گسترده‌ای از افراد نمایش داده می‌شود، که ممکن است بسیاری از آن افراد به‌دنبال محصولات شما نباشند.

به عنوان مثال برای نحوه تبلیغات در گوگل می‌توان بیان کرد که فرض کنید می‌خواهید کتابی در رابطه با “تهیه غذا”، تهیه نمایید و در گوگل جستجوی خود را انجام داده‌اید. برای شما مطالبی از انواع کتاب‌های آشپزی و تهیه غذت ارائه می‌شود. بنابراین اگر در گوگل تبلیغات انجام دهید، کلمه جستجو شده “تهیه غذا” برای تمام افرادی که این کلمه را جستجو کرده‌اند، نمایش داده می‌شود. درواقع مخاطبین شما فیلتر شده هستند و تنها کسانی که به‌دنبال محصول شما و یا محصولات مشابه محصول شما هستند، به بررسی و مشاهده آن محصول خاص می‌پردازند.

و تا این‌جای کار تبلیغات در گوگل انجام‌شده اما اینکه شما جزء ده وب‌ سایت اول صفحه گوگل باشید را سئو وب‌ سایت شما تعیین می‌کند که رتبه‌بندی وب‌ سایت شما است.

تفاوت تبلیغات در گوگل با سئو

سئو روندی درازمدت برای بالا بردن کسب و کار شما به شمار می‌رود، و نیازمند سه الی شش ماه زمان و تلاش مستمر است تا به صفحه اول گوگل راه پیدا نمایید. در صورت راه یابی به صفحه اول گوگل هر کسی که کلمه‌ای در گوگل سرچ نماید که مرتبط با موضوع شما باشد، در همان صفحات ابتدایی وب‌ سایت شما را مشاهده خواهد کرد.

این درحالی است که تبلیغات گوگل به صرف زمان زیادی احتیاج نداشته و در طی چند ساعت می‌توانید به صفحه اول گوگل راه یافته، به‌ راحتی دیده شوید، و از مزایای بودن در صفحه اول گوگل استفاده نمایید. از دیگر مزایای تبلیغات در گوگل از این قرار است که محدودیتی در انتخاب کلمات کلیدی ندارید و هر مقدار و تعداد کلمه‌ای که می‌خواهید، می‌توانید در وب‌ سایت خود قرار دهید.

تبلیغات در گوگل می‌تواند به‌صورت فعال و یا غیرفعال انجام شود. شما همچنین می‌توانید متن تبلیغات خود را با توجه به سلیقه و نظر خودتان تغییر دهید. اما اصلا گوگل ادورز چیست و نحوه تبلیغات در آن به چه صورت است؟ در ادامه در رابطه با این موضوع صحبت شده است.

تبلیغات در گوگل به چه افرادی نشان داده می‌شود؟

سرویس گوگل و تبلیغات کسب ‌و کارهای افراد، به مخاطبان مخصوصی نمایش داده می‌شوند. در زیر به بررسی این افراد پرداخته شده است.

سلیقه و علایق: افرادی که به دنبال یک موضوع خاص بوده و در گوگل آن را سرچ می‌کنند. برای این افراد تبلیغات مشخصی نشان داده می‌شود.

موقعیت جغرافیایی افراد در نمایش تبلیغات: افرادی که در یک منطقه جغرافیایی خاص هستند، تبلیغات مخصوص به همان منطقه جغرافیایی به آن‌ها نشان داده می‌شود.

جنسیت افراد: با توجه به جنسیت افراد، تبلیغات مشخصی به آن‌ها نشان داده می‌شود.

رده سنی: در هر رده سنی تبلیغات مختص به آن‌ها نشان داده می‌شوند.

درواقع می‌توانید مشخص نمایید که تبلیغات کسب ‌و کار شما به چه افرادی نشان داده شود. به ‌عنوان مثال فقط به بانوانی که بین 30 تا 50 سال سن دارند نمایش داده شود، و یا تنها به افراد مشخصی در محله خاص نشان داده شود. در دو رسانه زیر می‌توان نحوه تبلیغات در گوگل را بررسی کرد:

  1. تبلیغات گوگل در رسانه‌های شبکه نمایش گوگل google display netwoek
  2. تبلیغات گوگل در شبکه جستجوی گوگل google search network

در ادامه این مطلب به بررسی هر یک از این رسانه‌های تبلیغاتی پرداخته شده‌ است.

نحوه تبلیغات در گوگل در شبکه نمایش گوگل

این شبکه بالغ ‌بر دو میلیون وب ‌سایت، اپلیکیشن و ویدئو دارد که کسب ‌و کارهای مختلف می‌توانند تبلیغات خود را در آن‌ها به اشتراک بگذارند. با استفاده از شبکه نمایش گوگل، کسب‌ و کارهای مختلف می‌توانند خدمات و محصولات خود را به نمایش مشتریان جدید بگذارند.

نحوه تبلیغات در گوگل در شبکه جستجوی گوگل

این شبکه به رسانه‌های مختلفی که متعلق به گوگل هستند و یا با گوگل همکاری می‌کنند، مرتبط است و کاربران در این شبکه‌ها می‌توانند جستجوی خود را انجام دهند. شبکه جستجوی گوگل، میلیون‌ها کاربر را که روزانه در شبکه‌های مختلف گوگل عبارات مختلفی را سرچ می‌کنند، مورد هدف قرار می‌دهد.

انواع تبلیغاتی که در شبکه‌های جستجوی گوگل می‌توان انجام داد در زیر لیست شده‌اند:

تبلیغات متنی:

این نوع از تبلیغات در شبکه‌های جستجوی گوگل، به‌ صورت متن به کاربران نمایش داده می‌شود. در واقع شما متن آگهی و تبلیغ خود را نوشته و در اختیار گوگل ادورز قرار می‌دهید. با جستجو کردن کاربران، کلمات مرتبطی که جستجو شده‌اند، به کاربر نشان داده شده و متن تبلیغ شما نیز به نمایش گذاشته خواهد شد. متن تبلیغات دارای قسمت‌های مختلفی هستند، که با کلیک کردن کاربران بر روی متن تبلیغ، گوگل از شما هزینه دریافت می‌کند.

تبلیغات متنی واکنش‌گرا:

این نوع از تبلیغات نیز همانند تبلیغات متنی هستند و تفاوت آن‌ها در این است که شما می‌توانید از عبارت‌های کوتاه، متنوع و بسیاری برای متن تبلیغ خود استفاده نمایید. نحوه تبلیغات در گوگل متنی واکنش‌گرا، به ‌صورت تصادفی است و ترکیب‌های مختلفی را از عبارات شما در کنار هم چیده و به کاربر نشان می‌دهد.

تبلیغات متنی تماسی:

این تبلیغات نیز به ‌صورت متن بوده و تفاوت این نوع از تبلیغات با تبلیغات متنی در این است که کاربر به‌ دنبال افزایش ورودی دیگر کاربران به وب ‌سایت خود نیست، و با قرار دادن شماره تماس خود جهت تبلیغ، کاربر با کلیک کردن بر روی آن، به ‌صورت مستقیم با شما تماس حاصل می‌فرماید. این نوع از تبلیغات در ایران مورد استفاده نیست زیرا شماره‌های تماس کشور ایران در گوگل ثبت‌ نشده و قابل‌ استفاده نیست.

نتیجه‌گیری در رابطه با نحوه تبلیغات در گوگل

در این مطلب به بررسی نحوه تبلیغات در گوگل پرداخته شد. تبلیغات در گوگل به دو صورت تبلیغات در شبکه نمایش گوگل و تبلیغات در شبکه جستجو گوگل انجام می‌شود. با استفاده از تبلیغات گوگل ادورز، می‌توان به صورت موثر کسب و کار خود را تبلیغ نمایید. این تبلیغات به افراد مشخصی نشان داده می‌شود و سبب بهبود کیفیت تبلیغ می‌شود. همچنین می‌توانید مقالات دیگر در حوزه دیجیتال مارکتینگ را مطالعه نماییدو

میتونی برای مشاهده ویدیوهای آموزشی روزانه به پیج اینستاگرام یا کانال تلگرام نیترو وردپرس سر بزنی!

محمدصالح زارعی
مدیر و موسس نیترو وردپرس. جاده‌های سراشیبی را طی می‌کنم تا به اهدافی که دارم برسم...

نظر شما در این باره چیست؟

0 نظر در مورد نحوه تبلیغات در گوگل با Google ads

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.