منابع پیدا کردن تصاویر مناسب برای وبسایت و اینستاگرام

پیدا کردن تصویر شاخص مناسب برای سایت و اینستاگرام

افرادی که در حوزه تولید محتوا کار می کنند، می دانند که پیدا کردن تصاویر مناسب برای وبسایت و اینستاگرام کاری دشوار است. یکی از المان های مهم در تولید محتوای خوب داشتن عکس هایی باکیفیت و جذاب است. در این خصوص به جز گوگل منابع بسیار دیگری نیز وجود دارند که ممکن است، شما با آن ها آشنایی نداشته باشید. از این رو در مقاله پیشرو چند منبع تصویر برای مقاله را معرفی کرده ایم.

این سایت ها کار یافتن تصاویر رایگان را ساده تر، لذتبخش تر و سریع تر می کنند. همچنین استفاده از این سایت ها نیاز به مجوز خاصی نیز ندارد و بدون محدودیت قابل استفاده هستند. از این رو دیگر نگرانی بابت پیدا کردن عکس های خوب برای مقالات و پست های خود نخواهید داشت.

شبکه اجتماعی پینترست (Pintrest )

پینترست منبعی عالی از ایده ها و راه حل های مختلف درباره هر چیزی است که فکرش را بکنید. همچنین این شبکه اجتماعی امکان اشتراک گذاری و دانلود چیزهای جالب و زیبا از جمله تصاویر را میسر می سازد. لازم به ذکر است که برای دانلود تصاویر از پینترست باید در سایت آن ثبت نام کنید.

پینترست، منبع تصویر برای مقاله و پیدا کردن تصاویر مناسب
پینترست، منبع تصویر برای مقاله و پیدا کردن تصاویر مناسب

سایت فری پیک (Freepik )

اعتقاد فری پیک این است که در تحقق ایده های دیگران به آن ها کمک می کند. بسیاری از شرکت های بزرگ مانند ماکروسافت، ناسا و اسپاتیفای منابع این وبسایت را بکار می برند.  

جستجوی هر چیزی با فرمت های مختلف (آیکون، وکتور، عکس و فایل psd) در فری پیک امکانپذیر است. همچنین جستجو براساس رنگ نیز یکی دیگر از قابلیت های عالی این وبسایت به شمار می رود. این قابلیت های ویژه باعث می شود که فری پیک یک منبع تصویر برای مقاله به شمار رود.   

وبسایت Unsplash

این سایت تعداد زیادی تصویر زیبا و خاص را در یک مکان جمع آوری کرده است. عکاسان بسیاری عکس های خود را برای جلب توجه و نظرات دیگران در این سایت بارگذاری می کنند. این تصاویر با بالاترین کیفیت قابل دانلود هستند.

Unsplash، منبع تصویر برای مقاله و پیدا کردن تصاویر مناسب
Unsplash، منبع تصویر برای مقاله و پیدا کردن تصاویر مناسب

وبسایت Dribble

طراحان گرافیک پروژه های خود را در این وبسایت قرار می دهند. این امر به کارفرمایان یاری می رساند که با توجه به نیاز خود بهترین طراح را استخدام کنند. در واقع وبسایت Dribble خصوصیات یک پورتفولیو یا نمونه کار را دارد.

این وبسایت برای افرادی که به دنبال طراحی ها و عکس های رایگان و باکیفیت هستند، مناسب است. جستجوی پیشرفته در پیدا کردن تصاویر مناسب در مجموعه ای جذاب از انیمیشن ها و تصویرسازی ها به شما کمک می کند. همچنین در این وبسایت امکان جستجو براساس کد رنگ نیز برای شما فراهم است.

dribble، منبع تصویر برای مقاله و پیدا کردن تصاویر مناسب
dribble، منبع تصویر برای مقاله و پیدا کردن تصاویر مناسب

وبسایت Picjumbo

Picjumbo نیز یک منبع تصویر برای مقاله است که هر عکسی با هر موضوعی را که بخواهید به شما ارائه می دهد. تصاویر موجود در این سایت کیفیت بالایی دارند و برای تولید محتوا بسیار مناسب هستند. این عکس ها به صورت کاملا رایگان در اختیار کاربران قرار می گیرد.

picjumbo، منبع تصویر برای مقاله و پیدا کردن تصاویر مناسب
picjumbo، منبع تصویر برای مقاله و پیدا کردن تصاویر مناسب

وبسایت Pixabay

این سایت به شما امکان می دهد که هر تعداد عکس که نیاز دارید را با کیفیت بالا دانلود کنید. استفاده از این وبسایت Pixabay هیچ محدودیتی برای کاربران ندارد. همچنین خدمات ارائه شده توسط این سایت رایگان است.  

یافتن تصویر موردنظر از بین 780 هزار تصویر، وکتور و ایلاستریشن کاری لذتبخش محسوب می شود. عملیات جستجو براساس نوع رسانه، جهت عکس، رنگ و اندازه آن صورت می گیرد.

Pixabay، منبع تصویر برای مقاله و پیدا کردن تصاویر مناسب
Pixabay، منبع تصویر برای مقاله و پیدا کردن تصاویر مناسب

وبسایت Pexels

عکس های ارائه شده در این سایت باکیفیت و جذاب هستند و مخاطبان بسیاری از آن استفاده می کنند. تنوع عکس های موجود در سایت Pexels بسیار زیاد است. از این رو پیدا کردن تصاویر مناسب در این سایت با جستجویی سریع و در کوتاه ترین زمان ممکن صورت می گیرد.

همچنین سیستم جستجوی قوی بکار رفته در این منبع تصویر برای مقاله به شما در پیدا کردن راحت تر عکس های زیبا یاری می رساند.

pexels، منبع تصویر برای مقاله و پیدا کردن تصاویر مناسب
pexels، منبع تصویر برای مقاله و پیدا کردن تصاویر مناسب

وبسایت Flicker

این سایت امکانات زیادی را برای کاربران فراهم کرده است. بازدید و دانلود عکس باکیفیت با استفاده از Flicker امکانپذیر است. همچنین امکان اشتراک گذاری عکس های شما با دیگران در این سایت وجود دارد.

لازم به ذکر است که برای اشتراک گذاری عکس ها و امکان ویرایش آن ها باید در این سایت ثبت نام کنید. اما برای دانلود تصاویر نیازی به ثبت نام نیست.

Flicker، منبع تصویر برای مقاله و پیدا کردن تصاویر مناسب
Flicker، منبع تصویر برای مقاله و پیدا کردن تصاویر مناسب

وبسایت Burst

این وبسایت امکان دسترسی طراحان، کارآفرین ها، توسعه دهندگان و بلاگرها به منبعی غنی از عکس های باکیفیت را فراهم می سازد. از این عکس ها برای وبسایت ها و صفحات اینستاگرام استفاده می شود.

در هنگام دانلود عکس در Burst دو انتخاب وجود دارد. یک حالت دانلود با رزولوشن بالا و دیگری دانلود با رزولوشن پایین است. با توجه به نوع استفاده خود از عکس موردنظر باید گزینه مناسب را انتخاب کنید.

همچنین بخشی در این سایت به ایده های کسب و کار اختصاص داده شده است. با مراجعه به این قسمت مجموعه ای از عکس مربوط به کسب و کار خود را پیدا خواهید کرد.

burst، منبع تصویر برای مقاله و پیدا کردن تصاویر مناسب
burst منبع تصویر برای مقاله و پیدا کردن تصاویر مناسب

وبسایت Blogphoto

این وبسایت نیز در زمینه ارائه عکس های باکیفیت و زیبا پیشرو است. در Blogphoto امکان یافتن هر نوع عکسی در قاب ها و الگوهای مختلف وجود دارد.

تمامی عکس های ارائه شده در این وبسایت کاملا رایگان است و هیچ محدودیت استفاده ای برای کاربران ندارد.

blogphoto، منبع تصویر برای مقاله و پیدا کردن تصاویر مناسب
blogphoto، منبع تصویر برای مقاله و پیدا کردن تصاویر مناسب

وبسایت Gratisography

یکی از قابلیت های وبسایت Gratisography جستجوی سریع و آسان عکس است. در این منبع تصویر برای مقاله نیازی نیست که برای یافتن تصاویر خود به قسمت خاصی وارد شوید. تمامی عکس های سایت در یک صفحه وجود دارند و به راحتی قابل جستجو هستند.

اگر زمان کمی برای تولید محتوا دارید، این وبسایت برای پیدا کردن تصاویر مناسب یکی از بهترین گزینه ها به شمار می رود.

gratisography، منبع تصویر برای مقاله و پیدا کردن تصاویر مناسب
gratisography، منبع تصویر برای مقاله و پیدا کردن تصاویر مناسب

وبسایت SXC

این سایت یکی از بهترین سایت های دارای عکس باکیفیت به شمار می رود. همچنین به دلیل تنوع بالای عکس ها در SXC هر نوع عکسی در آن یافت می شود. البته استفاده از این وبسایت با محدودیت هایی روبرو است.

SXC، منبع تصویر برای مقاله و پیدا کردن تصاویر مناسب
SXC، منبع تصویر برای مقاله و پیدا کردن تصاویر مناسب

وبسایت FoodiesFeed

در این وبسایت تصاویر باکیفیتی از انواع غذاها و نوشیدنی ها وجود دارد. این تصاویر رایگان در ابعاد و کیفیت بالا قابل دانلود هستند. در حال حاضر بیش از 1000 تصویر باکیفیت و استوک (Stock) در این سایت آماده برای دانلود هستند. این وبسایت منبع خوب عکس برای تولید محتوا در زمینه آشپزی به شمار می رود.

FoodiesFeed، منبع تصویر برای مقاله و پیدا کردن تصاویر مناسب
FoodiesFeed، منبع تصویر برای مقاله و پیدا کردن تصاویر مناسب

وبسایت Magdeleine

در Magdeleine تصاویر با کیفیت و ابعاد بالا به صورت دسته بندی شده به اشتراک گذاشته می شوند. امکان جستجوی پیشرفته به منظور پیدا کردن تصاویر مناسب یکی از ویژگی های خوب این سایت به شمار می رود. همچنین امکان جستجوی تصاویر براساس موضوع، حالت یا رنگ نیز وجود دارد.

اکثر تصاویر این سایت رنگی هستند، اما مجموعه های سیاه و سفید نیز در میان آن ها یافت می شود.

Magdeleine  ، منبع تصویر برای مقاله و پیدا کردن تصاویر مناسب
Magdeleine ، منبع تصویر برای مقاله و پیدا کردن تصاویر مناسب

جمع بندی کلی

یکی از بخش های مهم در کار محتوانویسی انتخاب عکس های باکیفیت برای محتوا تولید شده است. این کار کمی مشکل و وقت گیر است. منابع مختلفی برای پیدا کردن تصاویر مناسب وجود دارد. مطالعه این مقاله به شما کمک می کند که با این منابع فوق العاده آشنا شوید. ما با معرفی 14 منبع تصویر برای مقاله سعی کرده ایم که در این راه به شما کمک کنیم. اکثر این سایت ها تصاویری خوب و رایگان را در اختیار شما قرار می دهند.

میتونی برای مشاهده ویدیوهای آموزشی روزانه به پیج اینستاگرام یا کانال تلگرام نیترو وردپرس سر بزنی!

تیم تولید محتوا
ما در تیم تولید محتوای نیترو وردپرس در تلاش هستیم تا بهترین مقالات آموزشی در زمینه وردپرس و طراحی تا مدیریت وبسایت را برای شما فراهم کنیم.

نظر شما در این باره چیست؟

0 نظر در مورد منابع پیدا کردن تصاویر مناسب برای وبسایت و اینستاگرام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.