کدنویسی و برنامه‌نویسی

در این بخش می‌توانید مقالات آموزشی مرتبط با کدنویسی، برنامه نویسی و طراحی قالب سایت وردپرسی را مشاهده نمایید. همچنین با این مقالات می‌توانید اطلاعات بیشتری در رابطه با طراحی و سفارشی سازی قالب وردپرس کسب کنید.

کدنویسی چیست؟

کدنویسی اساسا عمل ترجمه کد از زبان انسان به زبان ماشین است.

برای اینکه کدنویس شوید، باید بتوانید با زبان های برنامه نویسی مختلف مثل پایتون،‌ جاوا، سی و غیره کد بنویسید. با استفاده از این دانش قادر خواهید بود دستورالعمل‌ها و اطلاعاتی را به رایانه ارائه دهید تا بتواند برنامه‌ای را که شما یا تیم شما ایجاد می‌کند را اجرا کند.

کدنویسی شامل نوشتن کد برای ایجاد یک برنامه نرم افزاری است. هر نوع اپلیکیشن،‌ وب سایت یا بازی یک برنامه است.

برنامه‌نویسی چیست؟

برنامه نویسی فرآیند توسعه یک برنامه نرم افزاری اجرایی است که بدون هیچ گونه خطایی اجرا می‌شود. وظیفه برنامه نویس است که یک مشکل را در کد تحلیل کند و راه حل ها را ارائه دهد.

برای ارائه یک برنامه، باید چندین مرحله را انجام دهید: برنامه ریزی برای برنامه – طراحی آن – تست ویژگی های آن و…

بنابراین منصفانه است که بگوییم برنامه نویسی نه تنها با کدنویسی سر و کار دارد بلکه الگوریتم ها و موارد دیگر را نیز پیاده ‌سازی می‌کند.

بیاید سعی کنیم آن را به روش ساده‌تری توضیح دهیم تا درک بهتری از آن به دست آوریم.

مثلا شما می‌توانید ساعت خود را طوری برنامه‌ریزی کنید که ساعت 8 صبح بیدار شوید.. این دستگاه در backend کدنویسی شده‌ است که توسط مجموعه دستورالعمل های داده شده توسط کاربر کار می‌کند.

جمع‌بندی کلی

طراحی قالب سایت وردپرسی هم نیاز به کدنویسی و برنامه نویسی دارد. در این صفحه می‌توانید مقالات مرتبط با کدنویسی و برنامه‌نویسی و طراحی و سفارشی سازی قالب وردپرس را مطالعه کنید. همچنین سوالات و مشکلات خودتان را می‌توانید در انتهای مقالات بگویید تا ما پاسخ شمارا بدهیم.