نمایش ویدیو آپارات در وردپرس با افزونه و بدون افزونه

نمایش ویدیو آپارات در وردپرس با افزونه و بدون افزونه از اقداماتی است که هر شخصی برای جلوگیری از اشغال حجم زیاد وب سایت خود انتخاب می کند. حتما اطلاع دارید که  قرار دادن ویدئو در سایت، می تواند حجم زیادی از هاست را درگیر کند که به پیرو آن قطعا همزمان با کاهش فضای هاست سایت شما، سرعت هم کاهش پیدا می کند.
حتما می دانید که هاست وب سایت شما هرچقدر هم حجم خالی داشته باشد در نهایت در برابر حجم بالای فیلم و یا ویدئو‌ کم می آورد و گنجایش بالایی برای این کار ندارد. به عنوان مثال برای یک سایت آموزشی که شدیدا نیاز به نمایش ویدئو دارد اگر از این روش استفاده نشد قطعا به دلیل سرعت پایین سایت هیچ شخصی دیگر تمایل به بازگشت به آن سایت را ندارد.
پس برای این مشکل چاره ای هست یا خیر؟ بله امروز به لطف سرویس آپارات،  به راحتی می‌توانید بدون استفاده از حجم هاست وب‌سایت خود انواع ویدئو را با هر حجمی در سایت خود به نمایش بگذارید. روش‌های مختلفی برای نمایش ویدئو آپارات در وردپرس با افزونه و بدون افزونه وجود دارد. در این مقاله با ما همراه باشید تا آموزش کامل شیوه نمایش ویدیو آپارات در وردپرس را مطالعه نمایید.

آموزش نمایش ویدیو آپارات در وردپرس با افزونه و بدون افزونه

برای نمایش ویدیو آپارات در وردپرس دو راه وجود دارد. روش اول بکاربردن ابزاری می باشد که سایت وردپرس در اختیار افراد قرار می دهد. این ابزار بصورت کدهای Script و یا iFrame ارائه می شود. روش دوم استفاده از افزونه برای وردپرس می باشد.
روش دوم نسبت به روش اول ساده تر و بهتر انجام می شود. بنابراین ابتدا شما را با دو ابزار ویژه آشنا می کنیم و در ادامه به نحوه استفاده و کاربرد افزونه برای نمایش فایل های ویدیویی در سایت می پردازیم.
در اینجا به طور کامل به توضیح آموزش برای نمایش ویدیو آپارات در وردپرس به دو روش بدون افزونه و با افزونه پرداخته‌ایم، پیشنهاد می کنیم در پایان این آموزش با ما همراه باشید.

نمایش ویدیو آپارات در وردپرس
نمایش ویدیو آپارات در وردپرس

اجرای ویدیو آپارات در وردپرس بدون افزونه

برای نمایش ویدیو آپارات در وردپرس  اولین ابزاری که برنامه آپارات برای شما عرضه می کند کدهای script و iframe می باشد. این کدها به عنوان‌ ابزار مخصوص به کاربر این امکان را می دهد تا با وارد نمودن کدهایی که در اختیار آن قرار داده است بر اساس حجم و اندازه دلخواهی که در نظر دارد  ویدئوهای آپارات را در وردپرس به نمایش بگذارد.

در ابتدا برای شروع این کار به صفحه ویدیویی خود در صفحه آپارات وارد می شود و سپس بر روی منوی بیشتر کلیک نموده و گزینه ویدیو در سایت را انتخاب می کنید تا قسمت مربوط به نمایش کدهای آپارات جهت نمایش ویدیو آپارات در وردپرس را برای شما ظاهر می کند.

پس از کلیک کردن بر روی گزینه ویدئو در سایت شما صفحه ای برای شما باز می شود که با استفاده از آنها می توانید کدهای مورد نظر را جهت قرار دادن ویدیو از صفحه آپارات در وردپرس را برای خود شخصی سازی نموده و از ویدیوها استفاده نمایید. به عنوان مثال می توانید با استفاده از کدهای دریافتی تا اندازه ای که لازم دارید پنجره نمایش  ویدئو نمایش داده شود نوع کد دلخواه خود را انتخاب می کنید.

در ادامه اگر تمایل داشتید که کد Script و یا کد iframe را وارد کنید، بایستی در ابتدا بر روی انتخاب نوع کد و اندازه نمایش در صفحه کلیک نمایید و سپس در پنجره ای که برای تنظیمات مربوط به کد و اندازه برایتان به نمایش گذاشته می شود در مرحله اول نوع کد خود را انتخاب و سپس اقدام به شخصی سازی متناسب با نیاز خود برای میزان اندازه پنجره نمایش ویدئو آپارات در وردپرس نمایید و گزینه مورد نظر را انتخاب کنید.

پس دراینجا براساس نوع نیاز خود می توانید کد مربوطه را انتخاب کنید و در ادامه همان اندازه مدنظر خود را برای نمایش ویدیو تعیین کنید. پس از آن باید کدی را که در باکس مورد نظر ظاهر می شود را کپی و سپس در ویرایشگر وردپرس سایت خود جای دهید.

بعد از انتخاب و تهیه کد مدنظر خود  آنرا کپی نموده و سپس به قسمت ویرایش نوشته ای که قصد اجرای نمایش ویدیو را در آن دارید مراجعه کنید و بعد از آن با کلیک بر روی ویرایشگر آن را به حالت متن تبدیل و سپس کد ویدئویی خود  را که در مرحله‌ی قبلی کپی نمودید قرار بدهید.
 
حالا پس از قرار دادن کد خود در مکان مورد نظر می توانید نوشته را ذخیره و به صفحه مربوط به نمایش نوشته مراجعه کنید تا بتوانید ویدیویی را که قرار داده شده است را ببینید.

در پایان ویدئویی که در صفحه آپارات شما قرار داشت اکنون در نوشته ی وردپرس شما به نمایش گذاشته شده است.

اجرای ویدیو از آپارات در وردپرس با افزونه

روش دوم یا همان روش ساده‌تر برای نمایش ویدیو آپارات در وردپرس استفاده از افزونه می باشد. با استفاده از این روش به راحتی قادر خواهید بود که آدرس فیلم موردنظر را وارد کنید که ویدیو شما در نوشته وردپرس سایتتان نمایش داده ش
علاوه بر سادگی این روش مزیت دیگر آن این است که امکانات و قابلیت هایی نظیر  ابزارک را در اختیار شما قرار خواهد داد تا بتوانید سایر فیلم‌هایی را که بخشی از سایت به نمایش گذاشته اید را به این طریق  بیشتر در معرض نمایش قرار دهید که میزان بازدید از آنها بالاتر رود و بهتر و بیشتر خدمات و محصولات خود را معرفی کنید.
افزونه‌ای که می توانید توسط آن اقدام به نمایش ویدیو آپارات در وردپرس نمایید با عنوان Aparat for WordPress در پنل وردپرس به ثبت رسیده است. با استفاده از این افزونه نمایش ویدیو آپارات در وردپرس را به صورت یک ابزارک در سایت خود ارائه خواهید داد و علاوه بر آن قادر خواهید بود تا با استفاده از دکمه مربوط به نمایش ویدئو که در ویرایشگر سایت  اضافه می شود، سایر ویدئوهای آپارات را در سایت به نمایش درآورديد.

نصب کردن افزونه و فعال نمودن آن

پس برای دستیابی به این قابلیت قبل از شروع به کار نصب کردن افزونه و فعال نمودن آن اولین قدم است، بنابراین ابتدا افزونه را دانلود نموده و سپس نصب کنید. همچنین می توانید  از طریق پیشخوان وردپرس در قسمت  افزونه‌ها و سپس افزودن مراجعه کنید و سپس در فیلد مربوط به جستجو عبارت Aparat for WordPress را تایپ و یا وارد کنید تا افزونه مورد نظر نمایش داده شود و در آخر روی دکمه هم‌اکنون نصب کن بزنید تا افزونه نصب گردد و سپس آن را فعال نمایید.

در این قسمت از فرآیند نمایش فیلم آپارات در وردپرس بعد از اینکه افزونه را نصب و فعال نمودید یک منو با عنوان تنظیمات آپارات به قسمت پیشخوان وردپرسی سایت شما اضافه خواهد شد که با کلیک کردن بر روی آن می توانید وارد صفحه ‌ی مربوط به تنظیمات افزونه می شوید که در ابن قسمت قادر خواهید بود سفارشی سازی های مورد نیاز خود را بر روی آن انجام بدهید. حالا همونطور که گفتیم می توانید  تنظیمات افزونه را بر مبنای کاربرد و نیاز خود تغییر بدهید و تنظیمات خود را شخصی سازی کنید.

تنظیمات افزونه برای پیشخوان وردپرس

بازکردن سایت در زبانه جدید: این بخش این قابلیت را دارد که شما بتوانید با کلیک بر روی ویدئو لینک باز شده را در تب جدید باز کنید و یا اینکه به پنجره ای که کاربر در آن اعمال کرده به لینک مقصد هدایت گردد. توصیه می‌شود برای تقویت عملکرد Bounce Rate در سایتتان این گزینه را در حالت باز کردن پیوند در پنجره جدید قرار بدهید.

طول و ارتفاع تصویر: در این قسمت شما میونید تصاویری را که می خواهید قبل از نمایش ویدیو آپارات در وردپرس در سایت نشان داه شود را به هراندازه ای که در نظر دارید تنظیم و تعیین کنید.
طول تصویر: این بخش از تنظیمات  به صورت درصدی در نظر گرفته شده است. در اینجا می توانيد درصد اندازه تصاویر مد نظر خود را وارد کنید که به شکل درصدی و بر اساس سایز اصلی تصاویر ظاهر شوند.

تصویر دلخواه: اگر ویدیویی‌ در سایت خود دارید که بدون تصویر می باشد و یا برای نمایش ویدیویی در سایت آپارات مشکلی پیش ایجاد شده است میتوانید با درج نمودن آدرس تصویری که دوست دارید و یا آپلود یک تصویر در این بخش ویدیو را به عنوان یک تصویری انتخاب نمایید که ویدیوهای سایت آپارات در وردپرس قبل از آغاز پخش نمایش داده شوند یا اینکه در صورتی که خطایی در حین نمایش ویدیو مشاهده شد این تصویر درواقع به جای نمایش خطا نشان داده شود. سرانجام شما باید تنظیمات را ذخیره نموده و سپس به صفحه ویرایش نوشته ای که قصد دارید در آنجا نمایش ویدیو آپارات در وردپرس را اعمال کنید مراجعه نمایید.

انتخاب و جای دهی ویدیو آپارات در وردپرس

برای نمایش ویدیو آپارات در وردپرس با افزونه Aparat for WordPress در مرحله اول به صفحه ویرایشی که مربوط به نوشته ای که قصد دارید ویدیو را در آنجا قرار دهید وارد شوید. پس از مراجعه به صفحه ویرایش نوشته ی مورد نظر دکمه ای را در ابزارهای ویرایشگر وردپرس مشاهده می کنید که به آن اضافه شده است‌. حالا می توانید با استفاده از این دکمه ویدیوهای خود را در صفحه وردپرس نمایش بدهید.

بر روی دکمه کلیک کنید تا پنجره‌ای که مربوط به اضافه نمودن ویدیو می باشد را برای شما نمایش دهد، در فیلد مربوط به شناسه می بایست آی‌دی ویژه ویدئویی را که قصد  نمایش آن را در سایت دارید وارد کنید. آی‌دی و یا در واقع شناسه ویدیو در آدرس ویدیویی شما پس از V قرار گرفته است که باید همان را در فیلد مربوط به شناسه جای‌گذاری کنید.

در این مرحله که شناسه ویدیو‌ خود را وارد کردید براساس نوع قالب وردپرسی که در حال استفاده هستید در فیلد طول تصویر باید اندازه‌ی دلخواهی که می خواهید را برای طول ویدئو انتخاب کنید، این اندازه بطور پیش‌فرض با 600 پیکسل تنظیم شده است. اگر قصد بزرگتر و یا کوچکتر کردن آن را دارید کافیه که بر مبنای پیکسل اندازه را به صورت عددی وارد نمایید و دکمه قبول را بزنید.

پس از کلیک بر دکمه قبول کدی کوتاه به نوشته شما اضافه خواهد شد که حاوی شناسه ویدیو و اندازه ویدئو مربوطه می باشد، در اینجا نوشته را ذخیره می کنید و با کلیک نمودن بر  روی نمایش نوشته خواهید دید که ویدیو بر مبنای اندازه‌ای که انتخاب شده در نوشته وردپرس شما نمایش داده خواهد شد
در پایان نمایش ویدیو آپارات در وردپرس سایت شما به بر حسب شناسه ای که وارد نمودید با موفقیت انجام می گردد.

همچنین میتوانید مقاله آموزش ثبت سایت در گوگل سرچ کنسول را مطالعه نمایید.

میتونی برای مشاهده ویدیوهای آموزشی روزانه به پیج اینستاگرام یا کانال تلگرام نیترو وردپرس سر بزنی!

تیم تولید محتوا
ما در تیم تولید محتوای نیترو وردپرس در تلاش هستیم تا بهترین مقالات آموزشی در زمینه وردپرس و طراحی تا مدیریت وبسایت را برای شما فراهم کنیم.

نظر شما در این باره چیست؟

0 نظر در مورد نمایش ویدیو آپارات در وردپرس با افزونه و بدون افزونه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.